ABC Projekcji
Uchwyty
Naglosnienie
Ekrany
FlipCharty Projektory Sterowanie
Strona glowna Dlaczego my ? Produkty Jak kupic ? Baza wiedzy Kontakt
W koszyku masz 0 przedmiot(ów), na łączną sumę: 0,00 zł
Zarejestruj sie Zaloguj sie Przypomnij haslo


Aktualności


Epson numerem 1 w 5 kategoriach projektorów w Polsce
28.11.2011 13:45
Epson #1 w 5 kategoriach projektorów w Polsce  Kino domowe, WXGA, WUXGA, mobilne i interaktywne

Epson jest światowym liderem w sprzedaży projektorów - pod względem liczby wszystkich projektorów sprzedanych na świecie jak i w technologii 3LCD, której jest twórcą. W Polsce Epson dzierży palmę pierwszeństwa w 5 kategoriach: kino domowe, panoramiczne WXGA i WUXGA oraz mobilne i interaktywne.Kino domowe

Według badań firmy analizującej rynek - Futuresource - w trzech kwartałach 2011 roku Epson sprzedał 1.691 szt. projektorów do kina domowego, co daje firmie pierwsze miejscei 36% udział w rynku oraz  przewagę 15 punktów proc. nad następnym producentem. Pierwsze miejsce w tej kategoria dotyczy projektorów 720p i 1080p oddzielnie oraz łącznie.

„W ostatnim kwartale roku spodziewamy się wzrostu sprzedaży - po pierwsze tradycyjnie przed świętami rośnie zainteresowanie tymi projektorami" - mówi Aleksandra Jasińska, Visual Instruments Account Manager w Epson. „Dodatkowo, w październiku wprowadziliśmy do oferty nowe, ciekawe modele - rodzinę trzech projektorów 3D w rozdzielczości full HD 1080p, w tym jeden z bezprzewodowym przesyłaniem sygnału po Wi-Fi oraz ciekawy projektor ze stacją dokującą do iPhone, iPod i iPad."Projektory panoramiczne WXGA (1280x800)

Zainteresowanie projektorami panoramicznymi zauważalnie rośnie, bo jest to dziś praktycznie standardowa rozdzielczość notebooków, które są w większości źródłem sygnału dla projektorów biznesowych. W tej klasie Epson jest numerem jeden, z 28% udziałem w rynku (9 pkt. proc. więcej od kolejnego na liście).Projektory panoramiczne WUXGA (1920×1200)

W tej klasie projektorów biznesowych Epson ma pierwszą pozycję z 30% udziałem w rynku. Barierą szybkiego wzrostu sprzedaży w tej grupie są wysokie ceny tych projektorów - to rozdzielczość większa niż full HD 1080p!Lekkie projektory mobilne (do 2 kg)


W wielu dziedzinach biznesu projektor stał się tak powszechnym narzędziem jak notebook, stąd zainteresowanie użytkowników projektorami, które można zabrać w podróż - Epson ma rozwiązania wielkości kartki A4 i grubości 44 mm, co w praktyce oznacza, że projektor można włożyć do torby z notebookiem, zwłaszcza, że waży on zaledwie 1,6 kg.

W tej kategorii Epson jest w Polsce numerem 1, z 44% udziałem w rynku i druzgocącą, ponad dwukrotną przewagą nad  kolejnym graczem na rynku, który ma zaledwie 18% rynku.Projektory interaktywne

To najmłodsza kategoria - tak naprawdę, pojawiła się dopiero w połowie 2010 roku. W Polsce ma ogromne pole do rozwoju, bo świadomość zalet interaktywności jest coraz większa - bo coraz więcej osób miało kontakt z interaktywnymi tablicami w szkołach.Epson zajmuje w tej klasie pierwsze miejsce w Polsce z 43% udziałem w rynku i 9 pkt. proc. przewagą nad kolejnym producentem.
 
Wpisz słowo aby wyszukać produkt.
778966    1778880
tel. 71 363 48 71
movano_abcprojekcji

Autoryzacja na sprzedaż - dealer ekranów i stolików PROJECTAAutoryzacja na sprzedaż - dealer ekranów ADEOAutoryzacja na sprzedaż - dealer projektorów EPSON
Wyższa Szkoła Handlowa WrocławMEDICUS AIM Sp. z o.o.